With a luminous polished finish, these generously sized 14k yellow gold raindrop stud earrings capture the light beautifully, evoking the brilliance of sunlit droplets. Inspired by nature’s artistry, their striking design balances grace and modern allure, offers a reflection of the natural world.
| Weight | 4.8 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Width | 12.70 mm |
| Backing | Push Back |
| Length | 27.90 mm |
| Approximate Weight | 4.8 gram(s) |
Only logged in customers who have purchased this product may write a review.
















Reviews
There are no reviews yet.