14k Yellow Gold Textured Cascading Cut Out Marquise Earrings
12 in stock
23 people are viewing this right now
Featuring graduated cut-out marquise elements with a lovely textured surface, these cascading earrings are truly arresting. Designed in 14k yellow gold and secured with French hooks.
| Weight | 2.1 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Dangling |
| Width | 0.50 in |
| Backing | French Wire |
| Length | 1.88 in |
| Approximate Weight | 2.1 gram(s) |
Only logged in customers who have purchased this product may write a review.









Reviews
There are no reviews yet.